на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike

Nike Маица Sportswear

Код на производ: FN9639-100
1.490 MKD
1.490 MKD
1.341 MKD
Заштеда: 149 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 12-13г.
 • 11-12г.
 • 9-10г.
 • 14-15г.
 • 7-8г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear е lifestyle маица наменета за тинејџери. Направена од мек и лесен материјал, совршена е за секојдневните активности кои ги имаат децата. Опуштениот крој нуди целодневна удобност и комфорт, додека печатената графика ја зголемува едноставната естетика и покажува дека ги сакате сите членови на големото семејство Air Max. Засилената јака го спречува истегнувањето на маицата и го продолжува нејзиниот животен век. Маичката е со стандарден крој, па го поддржува секое движење и не го ограничува движењето. Ова го прави идеален за носење во текот на денот. Спецификација:

 • Lifestyle маичка за тинејџери
 • Стандарден крој
 • Кратки ракави
 • Засилена јака
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Пол Kids
  Бренд Nike
  Возраст За тинејџери
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FQ6948-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.490 MKD
  Големина
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DV3479-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.733 MKD
  Заштеда 30%
  8.190 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 921522-034
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.912 MKD
  Заштеда 20%
  9.890 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица FV5414-100
  1.512 MKD
  Заштеда 20%
  1.890 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FV5346-376
  1.352 MKD
  Заштеда 20%
  1.690 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица FV5346-100
  1.521 MKD
  Заштеда 10%
  1.690 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица FN8589-675
  2.241 MKD
  Заштеда 10%
  2.490 MKD
  Големина
  L
  S
  XL