на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Дуксер Adicolor Classics SST
adidas Дуксер Adicolor Classics SST
adidas Дуксер Adicolor Classics SST
adidas Дуксер Adicolor Classics SST
adidas Дуксер Adicolor Classics SST
adidas Дуксер Adicolor Classics SST
adidas Дуксер Adicolor Classics SST
adidas Дуксер Adicolor Classics SST
adidas

adidas Дуксер Adicolor Classics SST

код на производ: IL2493
Šifra proizvođača: EEP89

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

4.888 MKD
4.888 MKD
3.910 MKD
Заштеда: 978 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 2XL
 • L
 • M
 • S
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Adicolor Classics SST е машка горен дел тренерка, удобна, стилска и лесна за комбинирање. Поминете го денот со стил во SST дуксерот. Класичните дизајнерски елементи како што се јака и ребрести делови на ракавите и половината ви даваат шик и спортски изглед. Моделот го нагласува вашиот животен стил и не е само обично парче облека. Сигурно за кратко време ќе стане омилен во вашата гардероба. Лежерното вклопување и пријатната ткаенина, со висока пропорција на памук, прават да се чувствувате удобно и опуштено. Патентот со целосна должина и страничните џебови ви овозможуваат лесно и брзо прилагодување на отвореноста и топлината. Трите ленти на адидас и логото на малата трифолија укажуваат на наследството на адидас. Најмалку 70% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Спецификација:

 • Машка тренерка
 • Еластични делови на ракавите и околу половината
 • Исправена ребреста јака
 • Странични џебови
 • Целосен патент
 • Состав: 70% рециклиран полиестер, 30% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики EF5748
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.350 MKD
  Заштеда 20%
  6.688 MKD
  големина
  10
  11-
  8
  8-
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики IG9983
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.871 MKD
  Заштеда 20%
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  6
  6-
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики ID2005
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.019 MKD
  Заштеда 10%
  6.688 MKD
  големина
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GV7685
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.390 MKD
  Заштеда 20%
  7.988 MKD
  големина
  10-
  7-
  8
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики IE7175
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  големина
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.358 MKD
  Заштеда 45%
  4.288 MKD
  големина
  L
  M
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Дуксер FB7921-330
  8.790 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL