на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece
Nike

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece

Код на производ: FZ4709-104
8.790 MKD
8.790 MKD
6.153 MKD
Заштеда: 2.637 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece е машки дуксер со патент. Спојувајќи ги двата наши најпрепознатливи стилови, оваа јакна со патент зема инспирација од нашата безвременска јакна Windrunner, како и од нашата Tech Fleece јакна. Дизајнирана е да обезбеди опуштено чувство во рамената, градите и телото за спортско вклопување што можете да ја носите во слоеви. Нашето врвно, мазно двострано руно сега е потопло и помеко од кога било, додека ја одржува истата лесна структура што ја сакате. Суптилните линии на Windrunner потсетуваат на класична тркачка јакна од доцните 70-ти. Спуштените раменици и дизајнот на ракавите со панели ви овозможуваат слободно да се движите. Делумно еластичниот раб помага да се задржи топлината и да се задржи јакната на место за време на движењето. Џебовите со патент имаат потпис Tech Fleece. Дизајнот на целосно затворање со капа ви овозможува да го прилагодите вашиот стил и да добиете максимална покриеност. Спецификација:

 • Машки дуксер
 • Капа
 • Прицврстување на патент
 • Странични џебови
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За мажи
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ.
  idris
  idris
  12.04.2024. 19:00
  Super

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:13
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.432 MKD
  Заштеда 20%
  6.790 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FZ4615-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.911 MKD
  Заштеда 10%
  8.790 MKD
  Големина
  12

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:14
  Дуксер FB7921-361
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер NF00A0TEPIB1
  4.232 MKD
  Заштеда 20%
  5.290 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер E4-605-1-237
  2.454 MKD
  Заштеда 40%
  4.090 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер E4-605-1-299
  2.454 MKD
  Заштеда 40%
  4.090 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер NP0A4HX6MF41
  9.032 MKD
  Заштеда 20%
  11.290 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер E4-610-1-099
  2.274 MKD
  Заштеда 40%
  3.790 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL