на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Дуксер CONTEMPO
adidas Дуксер CONTEMPO
adidas Дуксер CONTEMPO
adidas Дуксер CONTEMPO
adidas Дуксер CONTEMPO
adidas Дуксер CONTEMPO
adidas Дуксер CONTEMPO
adidas Дуксер CONTEMPO
adidas

adidas Дуксер CONTEMPO

код на производ: IM2116
Šifra proizvođača: ZK347
5.188 MKD
5.188 MKD
4.150 MKD
Заштеда: 1.038 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 2XL
 • L
 • M
 • S
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Машкиот lifestyle дуксер adidas CONTEMPO носи спортски комфор спакуван во чисти дизајнерски линии. Минималистичката естетика на моделот е главниот адут при изборот на ова парче секогаш кога ќе излезете од дома. Лесно може да се комбинира со останатата спортска опрема од вашата гардероба. Чувствувајте се и изгледајте добро во модел кој е изработен од удобна ткаенина од руно. Малото лого над срцето кое ја покажува вашата љубов кон автентичниот стил ја додава целосната едноставност. adidas памучните производи поддржуваат одржливо производство за да се намали штетното влијание врз планетата. Направете свој придонес за зачувување на Земјата заедно со брендот што го сакате.
Спецификација:

 • Машки дуксер
 • Секојдневен крој
 • Капуљача
 • Ребрести делови и рабови
 • Кенгурски џеб
 • Состав: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики IG9983
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.871 MKD
  Заштеда 20%
  8.588 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  12
  6
  6-
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GY6840
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.430 MKD
  Заштеда 20%
  9.288 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики FX7036
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.777 MKD
  Заштеда 45%
  8.688 MKD
  големина
  8
  8-
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики HQ6854
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.777 MKD
  Заштеда 45%
  8.688 MKD
  големина
  10-
  11

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:9
  Дуксер FB7921-330
  8.790 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FB7998-672
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер MT33559-MS
  3.992 MKD
  Заштеда 20%
  4.990 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  4.712 MKD
  Заштеда 20%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL