на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set
adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set
adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set
adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set
adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set
adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set
adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set
adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set
adidas

adidas Тренерка Disney Mickey and Friends SST Set

код на производ: HF7537
3.688 MKD
3.688 MKD
2.950 MKD
Заштеда: 738 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 3-4Y
 • 4-5Y
  4-5Y
 • 5-6Y
  5-6Y
 • 6-7Y
  6-7Y
 • 7-8Y
  7-8Y
 • 8-9Y
  8-9Y
 • 9-10Y
  9-10Y
 • 10-11Y
  10-11Y
 • 11-12Y
  11-12Y
 • 12-13Y
  12-13Y
 • 13-14Y
  13-14Y
 • 14-15Y
  14-15Y
 • 15-16Y
  15-16Y
 • 3M
 • 6M
 • 9M
 • 12M
 • 18M
  18M
 • 1-2Y
  1-2Y
 • 2-3Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas DISNEY унисекс тренерките за деца е сè освен типични тренерки. Излетите во парк и викенд-авантурите со пријателите ќе станат уште повозбудливи. Секако, меката ткаенина и култните 3 пруги ѝ даваат на оваа детска тренерка препознатлив adidas изглед, но и забавниот фактор е значително зголемен кога Мики Маус е дел од оваа приказна. Стандардниот долен дел и горниот дел со патент и подигната крагна носат добро познат спортски изглед на вашите наследници. Овој производ е направен од 100% рециклирани материјали, што е само едно од низата решенија во потрагата по намалување на пластичниот отпад. Уште од првиот ден нека се знае кој го диктира стилот на градските улици со adidas DISNEY унисекс тренерките за деца.
Спецификација:

 • Висока крагна
 • Горен дел со патент
 • Еластични делови на ногавиците, половината и ракавите
 • Disney графика
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Тренерка
  Основната поделба Текстил
  Пол Kids
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики Q47342
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.293 MKD
  Заштеда 40%
  5.488 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Патики FU7712
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  9 termina 150 sati početni nivo
  adidas SUPERSTAR се унисекс детски патики со ретро изглед, наменети за секојдневно носе...
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.309 MKD
  Заштеда 10%
  4.788 MKD
  големина
  10
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GZ9916
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.573 MKD
  Заштеда 40%
  4.288 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  2.582 MKD
  Заштеда 30%
  3.688 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98
  Sačuvano u omiljne
  1.910 MKD
  Заштеда 20%
  2.388 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98