на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas Јакна Adicolor Classics
adidas

adidas Јакна Adicolor Classics

код на производ: IK0435
Šifra proizvođača: EKM90
5.188 MKD
5.188 MKD
3.632 MKD
Заштеда: 1.556 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Adicolor Classics е женска колеџ јакна која одлично ќе се вклопи во секојдневниот лежерен стил. Облечете класична јакна која ќе ви биде удобно, без разлика дали се среќавате со пријателите или правите секојдневни активности. Ова е врвниот, безвременски модел кој носи ретро вибрации. Спојте го со тренерка или фармерки и спремни сте. Јакната има патент со цела должина и јака за држење, така што лесно можете да ја прилагодите отвореноста. Рацете во џебовите можете да ги загреете, а еластичните манжетни на ракавите и околу половината држат сè на своето место и спречуваат навлегување на ладен воздух. Трите ленти на adidas и логото на малата трифолија укажуваат на наследството на adidas. adidas соработува со Better Cotton за да го подобри производството на памук на глобално ниво.
Спецификација:

 • Женска јакна
 • Еластични делови на ракавите и околу половината
 • Исправена јака
 • Странични џебови
 • Целосен патент
 • Состав: 82% памук, 18% рециклиран полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Јакна
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики HQ9842
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.412 MKD
  Заштеда 35%
  6.788 MKD
  големина
  5
  Sačuvano u omiljne
  Патики FX7050
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.778 MKD
  Заштеда 45%
  8.688 MKD
  големина
  4-
  5
  6

  слични производи