на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE Дуксер Tech Fleece
NIKE

NIKE Дуксер Tech Fleece

код на производ: FB8338-010
8.790 MKD
8.790 MKD
7.032 MKD
Заштеда: 1.758 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XL
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece Windrunner е женски дуксер со полн патент кој ќе стане ваша основна гардероба во постудените денови. Инспирирана од палетата на бои и текстури кои се наоѓаат во природните минерали, скроените линии и полираните детали ја истакнуваат тренерката по повод 10-годишнината од Nike Tech Fleece. Направена од најквалитетно руно кое е мазно однадвор и однатре, овој дуксер дава топлина и додава волумен. Класичните детали на Nike Windrunner стилот го враќаат изгледот на вашата омилена дуксера додека правите чекор напред. Најдете ја иднината на руното, таа започнува овде. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефон и ладни раце.
Спецификација:

 • Женски дуксер
 • Лого Heat transfer Futura
 • Состав: 69% памук, 31% полиестер
 • Џебови за раце
 • Патент со целосна должина

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DC7350-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DH7004-400
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.912 MKD
  Заштеда 20%
  9.890 MKD
  големина
  7.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX9176-106
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DD9625-103
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.593 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX0137-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.768 MKD
  Заштеда 35%
  13.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ6754-800
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.418 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5

  слични производи