на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
Nike

Nike Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner

Код на производ: FB8338-063
8.090 MKD
8.090 MKD
6.877 MKD
Заштеда: 1.213 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece Windrunner е женски дуксер со капуљача. Инспириран од боите и текстурите кои се наоѓаат во природните минерали, ова дуксче ја прославува 10-годишнината од модната линија Nike Tech Fleece. Лесното руно од кое е направен овој женски дуксер е мазно и однадвор и одвнатре и дава доволно топлина без додавање дополнителни слоеви облека. Класичните детали на Nike Windrunner му даваат посебен изглед на овој дуксер. Најдете ја иднината на руното со јакната Nike Windrunner. Џебовите обезбедуваат доволно простор за складирање на ситници или за загревање на рацете.
Спецификација:

 • Женски дуксер
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер
 • Машинско перење
 • Лого на Nike Futura
 • Странични џебови

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За жени
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики CZ1642-500
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.272 MKD
  Заштеда 20%
  11.590 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FN7170-133
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.890 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FB2348-003
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.790 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5

  слични производи