на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner
NIKE

NIKE Дуксер Sportswear Tech Fleece Windrunner

код на производ: FB8338-276

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

8.790 MKD
8.790 MKD
7.032 MKD
Заштеда: 1.758 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece Windrunner е женски дуксер со капуљача. Инспириран од боите и текстурите кои се наоѓаат во природните минерали, ова дуксче ја прославува 10-годишнината од модната линија Nike Tech Fleece. Лесното руно од кое е направен овој женски дуксер е мазно и однадвор и одвнатре и дава доволно топлина без додавање дополнителни слоеви облека. Класичните детали на Nike Windrunner му даваат посебен изглед на овој дуксер. Најдете ја иднината на руното со јакната Nike Windrunner. Џебовите обезбедуваат доволно простор за складирање на ситници или за загревање на рацете.
Спецификација:

 • Женски дуксер
 • Состав: 53% памук, 47% полиестер
 • Машинско перење
 • Лого на Nike Futura
 • Странични џебови

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DV7584-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.192 MKD
  Заштеда 20%
  8.990 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики DD7099-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.990 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB7960-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики CK7070-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.533 MKD
  Заштеда 35%
  11.590 MKD
  големина
  7
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB9019-700
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.352 MKD
  Заштеда 20%
  11.690 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  8
  Sačuvano u omiljne
  Патики FB9891-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.990 MKD
  големина
  6
  7,5
  8,5

  слични производи