на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Тренерка Adicolor
adidas Тренерка Adicolor
adidas Тренерка Adicolor
adidas Тренерка Adicolor
adidas Тренерка Adicolor
adidas Тренерка Adicolor
adidas Тренерка Adicolor
adidas Тренерка Adicolor
adidas

adidas Тренерка Adicolor

код на производ: HK2954
3.388 MKD
3.388 MKD
2.033 MKD
Заштеда: 1.355 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 3-4Y
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Adicolor е детски комплет кој вклучува дуксер со капуљача и соодветни панталони за целодневна удобност. Двата дела се направени од мешавина на француски фротир и рециклиран полиестер и во контакт со кожата обезбедуваат совршена удобност и комфор. Trefoil логото истакнува на градите, додека познатите adidas пруги на ногавиците додаваат легендарен adidas стил. adidas Badge of Sport се издвојува на предната страна на капуљачата. Дуксерот има кенгур џеб во кој можете да ги складирате вашите ситници, а по потреба можете и да ги загреете рацете. Панталоните имаат еластичен појас кој додава удобност. Со купување на adidas производи од памук, учествувате во кампањата за одржливо производство на органски памук во светот. Добијте ја вашата доза на adidas стил и удобност со овој детски комплет.
Спецификација:

 • Детски комплет
 • Состав: 70% памук и 30% рециклиран полиестер
 • Дуксер и панталони
 • Trefoil лого
 • Ребрести манжетни
 • Три adidas пруги

 • карактеристики вредност
  Категорија Тренерка
  Основната поделба Текстил
  Пол Kids
  Бренд adidas
  Возраст Мали деца

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Маица IB8583
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.688 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98
  Sačuvano u omiljne
  Патики EF5395
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.270 MKD
  Заштеда 20%
  4.088 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Ранец HM1762
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.602 MKD
  Заштеда 30%
  2.288 MKD
  големина
  1
  12OZ
  14OZ
  16OZ
  BV
  CHLD
  L
  M
  NS
  ONE
  OS
  OSFA
  OSFL
  OSFM
  OSFW
  OSFY
  PRO
  S
  UNSZ
  YTH
  Sačuvano u omiljne
  Патики EF4838
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.088 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  Sačuvano u omiljne
  Патики GY9220
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.693 MKD
  Заштеда 40%
  4.488 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  Sačuvano u omiljne
  Патики GW8153
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.002 MKD
  Заштеда 30%
  4.288 MKD
  големина
  1
  1-
  10-K
  10K
  11-K
  11K
  12-K
  12K
  13-K
  13K
  2
  2-
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  1.910 MKD
  Заштеда 20%
  2.388 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98
  Sačuvano u omiljne
  2.470 MKD
  Заштеда 20%
  3.088 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98
  Sačuvano u omiljne
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  2.470 MKD
  Заштеда 20%
  3.088 MKD
  големина
  104
  110
  116
  122
  128
  134
  140
  146
  152
  158
  164
  170
  176
  62
  68
  74
  80
  86
  92
  98