на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas

adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar

код на производ: IB5913
Šifra proizvođača: DCH02
Prosečna ocena:
3.988 MKD
3.988 MKD
2.991 MKD
Заштеда: 997 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Женскиот горен дел тренерка adidas Adicolor Classics Superstar е добро познато парче облека во историјата на adidas. Од тениските терени од доцните 70-ти до денешните градски улици, ништо не ја минува границата помеѓу удобноста и стилот толку беспрекорно како тренерката adidas Superstar. Овој горен дел го задржува оригиналниот стил на Superstar со препознатливи адидас пруги, раглан ракави и класична ребреста јака. Тоа е секојдневна лежерна гардероба за секого. Најмалку 70% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Спецификација:

 • Regular fit
 • Целосно затворање со патент
 • Ребреста јака
 • Странични џебови
 • Еластични делови на ракавите и рабовите
 • Состав: 50% памук, 43% рециклиран полиестер, 7% еластин

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики H06584
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.802 MKD
  Заштеда 35%
  7.388 MKD
  големина
  4-
  5-
  6
  6-
  7-
  Sačuvano u omiljne
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.616 MKD
  Заштеда 25%
  3.488 MKD
  големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Патики IF7579
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.391 MKD
  Заштеда 20%
  7.988 MKD
  големина
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  Sačuvano u omiljne
  Патики ID6882
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.789 MKD
  Заштеда 15%
  7.988 MKD
  големина
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCWA122001-485
  6.290 MKD
  големина
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCWA122001-482
  6.290 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCBAS223802-101
  8.190 MKD
  големина
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCRA222003-482
  4.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCBAS223802-382
  8.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCWAS23309-101
  6.290 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS