на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar
adidas

adidas Дуксер Adicolor Classics Superstar

Код на производ: IB5912
Šifra proizvođača: DCH02
3.988 MKD
3.988 MKD
2.792 MKD
Заштеда: 1.196 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Женскиот горен дел тренерка adidas Adicolor Classics Superstar е добро познато парче облека во историјата на adidas. Од тениските терени од доцните 70-ти до денешните градски улици, ништо не ја минува границата помеѓу удобноста и стилот толку беспрекорно како тренерката adidas Superstar. Овој горен дел го задржува оригиналниот стил на Superstar со препознатливи адидас пруги, раглан ракави и класична ребреста јака. Тоа е секојдневна лежерна гардероба за секого. Најмалку 70% од овој производ е мешавина од рециклирани и обновливи материјали. Спецификација:

 • Regular fit
 • Целосно затворање со патент
 • Ребреста јака
 • Странични џебови
 • Еластични делови на ракавите и рабовите
 • Состав: 50% памук, 43% рециклиран полиестер, 7% еластин

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За жени
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Originals
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики HQ6953
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.616 MKD
  Заштеда 25%
  7.488 MKD
  Големина
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики GX1840
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.793 MKD
  Заштеда 40%
  7.988 MKD
  Големина
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6-
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  2.302 MKD
  Заштеда 30%
  3.288 MKD
  Големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики GY6766
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.390 MKD
  Заштеда 20%
  10.488 MKD
  Големина
  4
  4-
  5-
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики IE0876
  Dostupno odmah
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.388 MKD
  Големина
  5-
  7

  слични производи