на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE

NIKE Патики Air Max 97

код на производ: FB9619-001
12.890 MKD
12.890 MKD
9.023 MKD
Заштеда: 3.867 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 44.5
 • 45
 • 46
 • 42
 • 42.5
 • 43
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Max 97 е машка патика чија удобност и стил оставаат без здив. Елегантен, модерен и едноставен, дизајнот на Air Max 97 е инспириран од вода и тече без разлика дали трчате или шетате низ градот. За да уживате во сите ваши активности, патиките Nike Air Max 97 носат воздушна единица со целосна должина. Првично дизајнирани за професионални тркачи, овие патики го комбинираат најдобриот комфор во својата класа со спортски стил. Скриениот систем на врвки дава аеродинамичен изглед. Гумениот ѓон обезбедува прилепување и издржливост. Спецификација:

 • Машки патики – lifestyle
 • Кожен горен дел
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Дуксер FB7290-508
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.823 MKD
  Заштеда 30%
  6.890 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CU4505-825
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.490 MKD
  големина
  M
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:12
  Дуксер FB7921-063
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.593 MKD
  Заштеда 25%
  8.790 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DX0566-113
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:12
  Дуксер FB7921-330
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  2XL
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ4801-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.672 MKD
  Заштеда 20%
  9.590 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3459-160
  9.690 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3458-160
  10.390 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики 921826-021
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5