на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE Патики Uptempo '96
NIKE

NIKE Патики Uptempo '96

код на производ: FB8883-200
12.190 MKD
12.190 MKD
9.752 MKD
Заштеда: 2.438 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 44.5
 • 45
 • 45.5
 • 46
 • 41
 • 42
 • 42.5
 • 43
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air More Uptempo '96 го освежува оригиналот кој владее повеќе од 20 години. Со дизајни инспирирани од високолетечкиот кошаркарски стил и можната опрема, тие ја носат графиката од 90-тите. Петата, предниот дел и средината на стапалото обезбедуваат удобно амортизирање за да се чувствувате добро како што изгледате. Вистинските и синтетичките кожи додаваат издржливост, додека големите брендови инспирирани од графитите ги слават улиците по кои одите. Првично дизајнирани за кошаркарски терени, овие патики имаат единица Max Air што обезбедува несомнена удобност. Одржувајте го вашиот стил остар без разлика дали ги носите со врвки или одврзани. Гумениот ѓон обезбедува држење и додава на вашиот стил.
Спецификација:

 • Машки патики – lifestyle
 • Извезени логоа Swoosh
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:12
  Дуксер FB7921-330
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  2XL
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Дуксер FB7290-436
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.890 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ4880-010
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.190 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер FD7415-010
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.123 MKD
  Заштеда 30%
  5.890 MKD
  големина
  L
  M

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ4146-100
  8.090 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  7
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3459-160
  9.690 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FJ3458-160
  10.390 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики 921826-021
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB9658-102
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5