на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Flight Lite Mid
NIKE Патики Air Flight Lite Mid
NIKE Патики Air Flight Lite Mid
NIKE Патики Air Flight Lite Mid
NIKE Патики Air Flight Lite Mid
NIKE Патики Air Flight Lite Mid
NIKE Патики Air Flight Lite Mid
NIKE Патики Air Flight Lite Mid
NIKE

NIKE Патики Air Flight Lite Mid

код на производ: DJ2518-102
9.190 MKD
9.190 MKD
7.352 MKD
Заштеда: 1.838 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 44.5
 • 45
 • 45.5
 • 46
 • 41
 • 42
 • 42.5
 • 43
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Тргнете по вашиот пат со машките lifestyle патики Nike Air Flight Lite Mid, оригиналните кошаркарски патики од 90-тите кои владееја и на кошаркарскиот терен и на големиот екран. Перфорираниот горен дел обезбедува свежина, леснотија и удобност, додека кадифената кожа дава врвен шмек. Ултра кадифениот амортизерски отвор на патиките и Air Max удобноста на воздухот нудат удобност, без разлика на која планета патувате. Првично дизајнирани за кошарка, Nike Air перничињата обезбедуваат леснотија и целодневна удобност. Издржливите пластични детали и футуристичкото лого на Swoosh нудат ретро изглед. Средниот ѓон од пена и сложените дизајнерски линии инспирирани од оригиналот од 90-тите го подобруваат пријатното чувство. Гумениот ѓон обезбедува издржливост и добро држење.
Спецификација:

 • Полудлабок профил
 • Врвки
 • Единица Air Max
 • Кожен горен дел
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-508
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7998-672
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.472 MKD
  Заштеда 20%
  8.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DD5925-010
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  големина
  2XL
  M
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  9.752 MKD
  Заштеда 20%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  10.362 MKD
  Заштеда 15%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB1362-101
  6.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5