на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Jordan 6 Rings
NIKE Патики Jordan 6 Rings
NIKE Патики Jordan 6 Rings
NIKE Патики Jordan 6 Rings
NIKE Патики Jordan 6 Rings
NIKE Патики Jordan 6 Rings
NIKE

NIKE Патики Jordan 6 Rings

код на производ: 322992-140
Prosečna ocena:
12.790 MKD
12.790 MKD
9.592 MKD
Заштеда: 3.198 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 44.5
 • 45.5
 • 46
 • 42
 • 42.5
 • 43
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Jordan 6 Rings се машки кошаркарски патики инспирирани од легендата на светската кошарка. Овие патики ја слават легендарната кариера на Мајкл Џордан додека играше за Чикаго Булс и освои 6 прстени (шампионати). Горниот дел на патиките е изработен од кожа, синтетичка кожа и текстилен материјал, што носи бескомпромисна удобност и издржливост. Средниот ѓон од пена ја зголемува стабилноста и обезбедува лесно амортизирање при тешки кошаркарски движења. Zoom Air воздушните перничиња во петицата и предната страна се прилагодуваат на стапалото и даваат чувство на леснотија при секој контакт со земјата. Облечете ги вашите патики Jordan 6 Rings и прошетајте во стилот на Мајкл Џордан.
Спецификација:

 • Zoom Air воздушни перничиња
 • Кожа, синтетичка кожа и/или текстилен материјал
 • Среден ѓон од пена
 • Јазиче на петиците
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-259
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  M
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-700
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.217 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ4801-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.233 MKD
  Заштеда 35%
  9.590 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9619-001
  12.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики 553558-161
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FB8883-200
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DZ4353-003
  8.990 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  12.5
  13
  8
  8.5
  9
  9.5