на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE Патики AIR MAX 2021
NIKE

NIKE Патики AIR MAX 2021

код на производ: DB1109-005
7.090 MKD
7.090 MKD
4.963 MKD
Заштеда: 2.127 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 29.5
 • 35
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

NIKE AIR MAX 2021 се lifestyle патики за деца и претставуваат усовршен модел на класичниот, добро познат оригинал. За сите оние кои сакаа да ја видат удобноста, а не само да ја почувствуваат, во далечната 1978 година, Nike ја лансираше револуционерната Air технологија. Мрежестиот и текстилниот горен дел нежно ги обвиткува вашите стапала и во исто време им ја дава потребната поддршка. Патиките имаат плиток профил со класични врвки, јазик и јазиче на петицата кои го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Средниот ѓон од пена и AIR MAX единицата обезбедуваат одлично амортизирање и удобност. Издржливиот и флексибилен гумен ѓон обезбедува одлично прилепување на сите површини. Комбинирајќи ги најважните карактеристики - леснотија, издржливост и револуционерност, ги дизајниравме овие патики имајќи ја предвид заштитата на нашата планета. Овој производ е направен од најмалку 20% рециклиран материјал.
Спецификација:

 • Патики за деца – lifestyle
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Мрежесто текстилно горниште
 • AIR MAX единица
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст Мали деца

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер 86I159-U10
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  1.494 MKD
  Заштеда 40%
  2.490 MKD
  големина
  1
  10
  11
  12
  14
  2
  3
  3-
  4
  4-
  5
  5-
  6
  6X
  7
  8
  8-
  9
  9-
  OSFA

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Патики FB8035-001
  9.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ5180-100
  7.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DA3199-001
  9.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики BQ5485-700
  7.490 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX3093-001
  7.413 MKD
  Заштеда 30%
  10.590 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y