на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas Патики FORUM BOLD W
adidas

adidas Патики FORUM BOLD W

код на производ: H05121
6.788 MKD
6.788 MKD
4.752 MKD
Заштеда: 2.036 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 38
 • 38 2/3
 • 39 1/3
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas FORUM BOLD се женски патики кои го подобруваат дизајнот на легендарниот модел. Кога дебитираше adidas FORUM во '84 година, беше важно да се направи нешто ново кај нив. Не е тешко да ги следите нивните стапки кога првиот чекор е едноставен - само облечете ги и врзете ги. Платформата на стапалата ја издигнува легендарната силуета, додека луксузниот сатен и пренагласените слоеви на велур ги привлекуваат погледите на сите околу вас. Пастелните бои и исклучителните детали на брендот adidas на нив придонесуваат уште поголема привлечност.

Спецификација:

 • Женски патики
 • Врзување
 • Горен дел од сатен, велур и кожа
 • Внатрешна тексил обвивка
 • Еластинска обвивка
 • Гумен ѓон
 • Овој производ е направен од рециклиран материјал, како дел од нашата тенденција за ставање крај на загадувањето од пластика.
 • 20% од материјалот во горниот дел е направен од најмалку 50% рециклирана суровина
 • Боја: пастелно зелена / црна
карактеристики вредност
Категорија Патики
Основната поделба Обувки
Пол За жени
Бренд adidas
Возраст За возрасни

КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

Sačuvano u omiljne
Дуксер HK5056
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.933 MKD
Заштеда 40%
4.888 MKD
големина
18
20
22
24
26
28
30
32
34
36
38
40
42
44
46
48
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Дуксер HK9653
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.453 MKD
Заштеда 40%
4.088 MKD
големина
18
20
22
24
26
28
30
32
34
36
38
40
42
44
46
48
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Дуксер GN3357
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.633 MKD
Заштеда 40%
4.388 MKD
големина
18
20
22
24
26
28
30
32
34
36
38
40
42
44
46
48
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Дуксер HK5058
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
3.842 MKD
Заштеда 30%
5.488 MKD
големина
18
20
22
24
26
28
30
32
34
36
38
40
42
44
46
48
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Дуксер H18042
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.792 MKD
Заштеда 30%
3.988 MKD
големина
18
20
22
24
26
28
30
32
34
36
38
40
42
44
46
48
50
52
54
56
Sačuvano u omiljne
Дуксер HF7477
Prosecna ocena:
glas
1
9 termina 150 sati početni nivo
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
2.372 MKD
Заштеда 30%
3.388 MKD
големина
18
20
22
24
26
28
30
32
34
36
38
40
42
44
46
48
50
52
54
56

слични производи

Sačuvano u omiljne
Патики HQ4391
6.950 MKD
Заштеда 20%
8.688 MKD
големина
10
10-
11
11-
12
12-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
Sačuvano u omiljne
Патики GY6989
5.172 MKD
Заштеда 30%
7.388 MKD
големина
10
10-
11
11-
12
12-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-