на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE

NIKE Маица Sportswear

код на производ: FD4149-100

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

2.990 MKD
2.990 MKD
2.392 MKD
Заштеда: 598 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Покажете го вашиот спортски стил во женската lifestyle маичка Nike Sportswear. Едноставноста и модерната доминираат во кројот и естетиката кога станува збор за овој модел. Не треба да избирате помеѓу удобност и стил кога ќе се одлучите за најновиот модел од колекцијата Sportswear. Дизајнот на малку спуштени раменици и линии кои не ја следат силуетата на торзото ќе направат да изгледате и да се чувствувате лежерно. Меката линија на ткаенината се оправдува со тоа што е изработена од 100% органски памук, што е една причина повеќе да го изберете овој модел. Шетајте самоуверено без разлика дали ја комбинирате Nike Sportswear со омилената тренерка или хеланки.
Спецификација:

 • Lifestyle женска маичка
 • Краток ракав
 • Извезено лого на Swoosh
 • Секојдневен крој
 • Машинско перење
 • Состав: 100% органски памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DR2550-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.118 MKD
  Заштеда 25%
  13.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики DR9761-002
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.912 MKD
  Заштеда 20%
  7.390 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики AH6789-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ0292-111
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DX9176-106
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FN4500-100
  1.592 MKD
  Заштеда 20%
  1.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FN4500-010
  1.592 MKD
  Заштеда 20%
  1.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица WT33557-OUK
  1.992 MKD
  Заштеда 20%
  2.490 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DV7930-519
  2.855 MKD
  Заштеда 45%
  5.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS