на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike Маица Sportswear
Nike

Nike Маица Sportswear

Код на производ: FD4149-010

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

провери достапност
Velicine EU
Velicine
Velicine CM
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Покажете го вашиот спортски стил во женската lifestyle маичка Nike Sportswear. Едноставноста и модерната доминираат во кројот и естетиката кога станува збор за овој модел. Не треба да избирате помеѓу удобност и стил кога ќе се одлучите за најновиот модел од колекцијата Sportswear. Дизајнот на малку спуштени раменици и линии кои не ја следат силуетата на торзото ќе направат да изгледате и да се чувствувате лежерно. Меката линија на ткаенината се оправдува со тоа што е изработена од 100% органски памук, што е една причина повеќе да го изберете овој модел. Шетајте самоуверено без разлика дали ја комбинирате Nike Sportswear со омилената тренерка или хеланки.
Спецификација:

 • Lifestyle женска маичка
 • Краток ракав
 • Извезено лого на Swoosh
 • Секојдневен крој
 • Машинско перење
 • Состав: 100% органски памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Пол За жени
  Возраст За возрасни
  Бренд Nike
  Боја Црна
  ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
  УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DM9922-003
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.973 MKD
  Заштеда 30%
  11.390 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DH7004-017
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.945 MKD
  Заштеда 50%
  9.890 MKD
  Големина
  6
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики FB2348-003
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.153 MKD
  Заштеда 30%
  8.790 MKD
  Големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FD0798-001
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.514 MKD
  Заштеда 40%
  14.190 MKD
  Големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DQ8031-101
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.514 MKD
  Заштеда 40%
  9.190 MKD
  Големина
  6.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FV4230-361
  Цена 2.390 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Маица FD4149-440
  Цена 2.390 MKD
  Големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Маица FD4149-625
  Цена 2.390 MKD
  Големина
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица FZ0231-133
  Цена 3.090 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Маица FD4149-386
  Цена 2.990 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Маица FD4149-104
  Цена 2.093 MKD
  Заштеда 30%
  2.990 MKD
  Големина
  M
  S