на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Маица Sportswear Classic
Nike Маица Sportswear Classic
Nike Маица Sportswear Classic
Nike Маица Sportswear Classic
Nike Маица Sportswear Classic
Nike Маица Sportswear Classic
Nike Маица Sportswear Classic
Nike Маица Sportswear Classic
Nike

Nike Маица Sportswear Classic

Код на производ: FQ6600-104
2.690 MKD
2.690 MKD
2.421 MKD
Заштеда: 269 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Classic е женска маица со кратки ракави за денови исполнети со удобност. Во 1972 година, Nike го лансираше првиот модел на патики и тоа е само потсетување додека се стремите кон иднината, а иднината е во овој модел. Маичката е исклучително удобна и прозрачна благодарение на материјалот од кој е направена. Има поширок крој и кратки ракави, со зајакната јака која спречува истегнување и го продолжува работниот век. Лежерноста што ја зрачи го прави идеално парче облека за првите сончеви денови. Комбинирајте ја со фармерки, тренерки, под дуксер или јакна. Ефикасна е, удобна и лесно се вклопува, па можностите за комбинирање се безброј. Спецификација:

 • Женска lifestyle маица
 • Кратки ракави
 • Засилена јака
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Пол За жени
  Бренд Nike
  Возраст За возрасни
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FB2873-402
  1.881 MKD
  Заштеда 10%
  2.090 MKD
  Големина
  M
  XS