на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Sport
NIKE Дуксер Sport
NIKE Дуксер Sport
NIKE Дуксер Sport
NIKE Дуксер Sport
NIKE Дуксер Sport
NIKE Дуксер Sport
NIKE Дуксер Sport
NIKE

NIKE Дуксер Sport

код на производ: FB4609-010
6.890 MKD
6.890 MKD
5.512 MKD
Заштеда: 1.378 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • M
 • S
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Jordan Sport е женски дуксер со капуљача кој носи неоспорен комфор. Овој дуксер има скриени прилепувања по должината на рамениците за да можете да ги отстраните ракавите. Комбинирајте го тоа со лесна ткаенина со вметната Dri-Fit и лабав крој за лесно движење, и ќе добиете дуксер со со мерки како што сте вие. Совршени за вежбање, но и за шетање во деновите кога веќе е премногу топло и веќе сте решиле да облечете дуксер. Лесната ткаенина ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, помагајќи ви да останете суви и удобни Продолжените ребрести еластични делови додаваат дополнителен стил и им помагаат на ракавите да останат на место. Долната лента цврсто се вклопува околу колковите за да обезбеди дуксерот да остане на место додека се движите.
Спецификација:

 • Женски дуксер
 • Jumpman лого со гумен принт
 • Состав: 62% памук, 38% полиестер
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DR9761-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.912 MKD
  Заштеда 20%
  7.390 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ2794-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ5188-601
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.417 MKD
  Заштеда 25%
  9.890 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ1470-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.608 MKD
  Заштеда 35%
  7.090 MKD
  големина
  6.5
  7
  7.5
  8

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCWA122001-485
  6.290 MKD
  големина
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCWA122001-482
  6.290 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCBAS223802-101
  8.190 MKD
  големина
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCRA222003-482
  4.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCBAS223802-382
  8.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер JCWAS23309-101
  6.290 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS