на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE Дуксер Jordan Flight
NIKE

NIKE Дуксер Jordan Flight

код на производ: DQ4599-576
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Jordan Flight е женски lifestyle дуксер кој обезбедува целодневна удобност. Изработен е од тешка, избрусена француска ткаенина која се чувствува удобно и пријатно врз вашата кожа. Широкиот крој и неговиот преголем дизајн носат максимална слобода на движење и удобност. Вашите омилени фармерки, хеланки или тренерки, изборот е ваш. Без оглед на изборот што ќе го направите, овoj дуксер ќе го надополни вашиот спортски стил. Eластичните делови на ракавите спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух. Лесно се одржува со перење во машина. Логото на Jordan јасно зборува за вашата љубов кон овој бренд. Со купување на овој женски дуксер, ќе поддржите поодржливо производство на органски памук.
Спецификација:

 • Женски дуксер - lifestyle
 • Состав: 100% памук
 • Лого Jordan
 • Широк крој
 • Еластични делови на ракавите
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:8
  Патики DJ9946-108
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.790 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB7960-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.592 MKD
  Заштеда 20%
  9.490 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Патики DV6840-300
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  15.290 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики DQ5188-600
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.190 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DM9464-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.963 MKD
  Заштеда 30%
  7.090 MKD
  големина
  7
  7.5

  слични производи