на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature
NIKE

NIKE Патики Air Max Flyknit Racer Next Nature

код на производ: FD2765-900
11.990 MKD
11.990 MKD
7.793 MKD
Заштеда: 4.197 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 44.5
 • 45
 • 45.5
 • 41
 • 42
 • 42.5
 • 43
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Оддавајќи им почит и на наследството и на иновациите, машките патики Nike Air Max Flyknit Racer Next Nature комбинираат два култни модели (еден стар и еден нов) за да испорача искуство над очекувањата. Неверојатно лесен и еластичен Flyknit горен дел е поврзан со супер мека амортизација. Облечете ги овие патики и оставете ги вашите стапала да се чувствуваат и да ја раскажат својата приказна. Дизајнерските детали на овие патики се инспирирани од моделот Flyknit Racer од 2012 година. Горниот дел на Flyknit е направен од плетено затегнување што се обликува на вашето стапало за поддршка и дишење. Бесшевниот горен дел ви дава тркачки изглед, додека кадифеното и удобно амортизирање Max Air ја додава вистинската поддршка. Спецификација:

 • Машки патики - lifestyle
 • Растеглив и лесен горен дел од Flyknit
 • Детали од синтетичка кожа
 • Max Air амортизирање
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DX0566-010
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.543 MKD
  Заштеда 35%
  6.990 MKD
  големина
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ4801-722
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.233 MKD
  Заштеда 35%
  9.590 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-330
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.218 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  M
  XL

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  9.752 MKD
  Заштеда 20%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  10.362 MKD
  Заштеда 15%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5