на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 8 до 17 часот и во сабота од 9 до 17 часот

NIKE Патики Air Max 90 Leather
NIKE Патики Air Max 90 Leather
NIKE Патики Air Max 90 Leather
NIKE Патики Air Max 90 Leather
NIKE Патики Air Max 90 Leather
NIKE Патики Air Max 90 Leather
NIKE Патики Air Max 90 Leather
NIKE Патики Air Max 90 Leather
NIKE

NIKE Патики Air Max 90 Leather

код на производ: DV3607-200
8.490 MKD
8.490 MKD
8.490 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 35.5
 • 36.5
 • 36
 • 38
 • 37.5
 • 39
 • 38.5
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Детските патики Nike Air Max 90 Leather се враќаат сега со уште подобро чувство за вас. На овие култни патики, амортизацијата сега е уште помека и пофлексибилна, единицата Max Air е прилагодена за растење на стапалата, а обликот обезбедува повеќе простор за вашите прсти. Со дизајн и изглед кој сè уште е ист, тие ги носат омилените вибрации од деведесеттите на новата генерација. Вистинската и синтетичка кожа во горниот дел е издржлива и носи класично чувство. Единицата Max Air е помека и специјално прилагодена за деца, а флексибилната пена го олеснува чекорот. Дополнителното полнење на отворот носи кадифено чувство и обезбедува целосна удобност. Гумениот ѓон има жлебови со цела должина за флексибилност, така што секој чекор се чувствува природно.
Спецификација:

 • Детски патики - lifestyle
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Горен дел - вистински и синтетички
 • Max Air единица
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол Kids
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Патики FD9768-100
  10.190 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD0688-100
  7.790 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики CD6864-015
  8.490 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики FD9771-001
  10.590 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DM3269-001
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  10.590 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Патики DZ5632-001
  5.943 MKD
  Заштеда 30%
  8.490 MKD
  големина
  1.5Y
  10.5
  11.5
  11C
  12.5
  12C
  13.5
  13C
  1Y
  2.5Y
  2Y
  3.5Y
  3Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y