на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE Патики Air Huarache
NIKE

NIKE Патики Air Huarache

код на производ: DD1068-105
Prosečna ocena:
8.190 MKD
8.190 MKD
5.323 MKD
Заштеда: 2.867 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44
 • 42
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike AIR HUARACHE се машки lifestyle патики кои носат безвременски изглед на вашиот секојдневен стил. Првите примероци на овој модел датираат од 90-тите и брзо стекнаа популарност меѓу кошаркарите, а со текот на времето станаа икона уличен стил. Горниот дел е изработен од кожа и синтетички материјали, нежно го обвиткува вашето стапало и му ја дава потребната прозрачност. Nike Air перничето во ѓонот обезбедува долготрајна удобност на секој чекор. Плиткиот модел со врвки и флексибилни жлебови на ѓонот го промовира природниот опсег на движење и обезбедува одлично прилепување на сите површини, што ги прави овие патики издржливи и долготрајни. Направени да одговараат на вашето стапало и дизајнирани за удобност, само на вас е да ги заврзете и да тргнете низ градските улици.
Спецификација:

 • Машки патики – lifestyle
 • Горен дел од кожа и синтетички материјали
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Nike Air
 • Флексибилни жлебови на ѓонот

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU4489-700
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.218 MKD
  Заштеда 25%
  8.290 MKD
  големина
  L
  M
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DX0566-113
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.201 MKD
  Заштеда 10%
  6.890 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB7290-508
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  L
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DV4587-252
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  3.958 MKD
  Заштеда 35%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-200
  9.752 MKD
  Заштеда 20%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FD5810-001
  10.362 MKD
  Заштеда 15%
  12.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  12
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB1362-101
  6.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5