на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas Патики Superstar XLG
adidas

adidas Патики Superstar XLG

Код на производ: IF9995
Šifra proizvođača: LZB18
Prosečna ocena:
7.388 MKD
7.388 MKD
6.649 MKD
Заштеда: 739 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 44 2/3
 • 45 1/3
 • 46
 • 46 2/3
 • 42
 • 42 2/3
 • 43 1/3
 • 44
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas Supestar Xlg женските lifestyle патики се освежена верзија на безвременски модел кој носи луксузни бои. Без разлика дали се одмарате дома или трчате низ градот, култната патика добива храбар ремикс. Овој модел носи свеж став кон безвременската силуета. Освежената форма на школка и плишаниот среден EVA ѓон внесуваат нова енергија притоа почитувајќи го оригиналниот дизајн. Мазниот кожен горен дел и гумениот ѓон го комплетираат изгледот и чувството. Без разлика дали на теренот или надвор од него, патиките на adidas Superstar поминаа 50 години на пресекот на спортот и културата. Секојдневна икона повеќе од половина век, тие сè уште се миленици на легендите на спортот и уличниот стил. Спецификација:

 • Плиток профил
 • Со врзување
 • Кожен горен дел
 • Текстилна внатрешност
 • EVA среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Пол Unisex
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Originals

  Последна оценка на производот

  Прикажаните оцени се добиени исклучиво од корисниците кои купиле производ.
  Mustafa
  Mustafa
  11.12.2023. 17:09
  Elena
  Elena
  23.11.2023. 09:57

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики IE0760
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики IF3701
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики IF1582
  6.649 MKD
  Заштеда 10%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10-
  11
  11-
  6-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики ID4637
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  6.012 MKD
  Заштеда 30%
  8.588 MKD
  Големина
  10-
  11
  7-
  8
  8-
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики ID4655
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  6.649 MKD
  Заштеда 10%
  7.388 MKD
  Големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  4
  4.5
  5
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5