на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NAPAPIJRI FW22 - BE OUT THERE
NAPAPIJRI FW22 - BE OUT THERE
News
19.10.2022.

NAPAPIJRI FW22 - BE OUT THERE

Патување без ограничувања во тоа што го носите би било краток опис на новата колекција NAPAPIJRI BE OUT THERE која комбинира контрасти – практичност и мода, природа и град. Комбинирајќи го наследството и иднината, NAPAPIJRI не поканува да ја откриеме не само природата, туку и себеси.

Без разлика дали е град или инспиративна зимска средина, колекцијата FW22 носи естетика која целосно го следи динамичниот ритам на животот на отворено.

 

STREETSTYLE KAO КАКО ГЛАВНА ЕДИНИЦА НА УРБАНИОТ ЖИВОТЕН СТИЛ

Моделите кои ја сочинуваат колекцијата FW22 се инспирирани од духот на Норвежаните, нација која е длабоко поврзана со суштината на брендот Napapijri и која го избра норвешкото знаме како симбол на љубовта кон природата. Со својот динамичен стил и метрополитен дизајн кој е непогрешлив во боите, формите и материјалите, новата колекција го отсликува и го пренесува задоволството да се биде на отворено со пријателите, славејќи ја природата како совршена сцена за индивидуално, слободно изразување.

На пресекот на модата и перформансите, колекцијата се фокусира на избор на материјали неопходни за секое искуство на отворено - од облека од серијата Circular изработена од регенериран најлон ECONYL® и целосно рециклирана, до легендарната јакна Skidoo направена од рециклиран материјал CORDURA® и одржлива NATIVA® волна, линијата ја обновува својата посветеност на одржливост и ја носи до креативни височини.

 

NAPAPIJRI МОДЕЛИ ВО НОВО, ОСВЕЖЕНО ИЗДАНИЕ

Секогаш иновативни, најсвежите модели NAPAPIJRI ја рефлектираат нашата природа и го слават аноракот како врвен стил на горна облека. Покрај останатите, оваа сезона во центарот на вниманието е јакната RAINFOREST, која ја следи омилената силуета NORTHFAHRER.

 

Првата и најпозната јакна NAPAPIJRI, RAINFOREST, овојпат повторно не воодушевува со принт и класични верзии преку апсолутна доминација на деталите. Удобноста, разновидноста и модерноста продолжуваат да го следат стилот на најомилената јакна NAPAPIJRI, која е целосно без крзно и пердуви, благодарение на полнењето Thermo-Fibre™ - иновативна технологија која ја регулира топлината и целосно го заменува полнењето со пердуви. Истата удобност, истата топлина, непогрешливиот дух на откритието што непогрешливо ги комбинира модата и функционалноста. Симбол на позитивен дух и постојана потрага по удобност, совршена заштита од дожд и ветер, со и без џебови, во класични или принт верзии.

Дизајниран за истражувачи кои бараат нови хоризонти, NORTHFARER во ултралесен материјал CORDURA® и оддава почит на нашата најиконична силуета, анорак, истакнувајќи ја неговата префинета и урбана привлечност. Јакната NORTHFARER зборува за автентичната врска на брендот со природата и нејзиниот енергичен, пионерски дух, а во исто време се вклопува во најурбаната средина.

  

Изразете го вашиот стил преку различни и инспиративни, модерни и безвременски парчиња и додатоци! Со понудата на новата колекција на NAPAPIJRI, покажете ја вашата автентичност и комбинирајте аутфити во кои ќе се чувствувате урбано и модерно.

 

Моделите од новата колекција НАПАПИЈРИ може да се најдат во продавниците на Buzz или да се нарачаат online.

 

Тимот на Buzz

слично