на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

ADIDAS CLUB ORIGINALS – КРЕИРАЈ СТИЛ ПО ВАШИ ПРАВИЛА
ADIDAS CLUB ORIGINALS – КРЕИРАЈ СТИЛ ПО ВАШИ ПРАВИЛА
News
08.05.2023.

ADIDAS CLUB ORIGINALS – КРЕИРАЈ СТИЛ ПО ВАШИ ПРАВИЛА

Добредојде во клубот! И тоа не било кој клуб, туку оној што ја слави идејата за заедништво, креативната енергија и оригиналноста на младите и сите љубители на брендот „три ленти“. Поместувањето на границите на денешната култура преку самоизразување, индивидуалност и слободен дух е она што ја инспирира и ја движи најновата линија на adidas Originals за пролет/лето ’23. Ако споделувате исти интереси, исти вредности, сакате да ги инспирирате другите, а другите ве инспирираат, уживате во вашата индивидуалност, но негувате чувство на припадност кон заедницата, ви посакуваме добредојде во Club Originals!

Оживеан со нова енергија и инспириран од наследството, adidas Club Originals е место за собирање кое ги инспирира креативните заедници и им дава нов живот на местата и стари училишта. И сето тоа преку три иконски силуети – Superstar, Rivalry и Gazelle. Овие класични модели на патики, кои ги освоија љубителите на streetstyle ширум светот, се дел од новата колекција Originals. Првично дизајнирани за кошаркарски терени, но прославени во круговите на хип хоп и скејт, легендарните патики на Адидас со децении ги воодушевуваат љубителите на културата на патиките и оние кои сакаат да ја истакнат својата автентичност со смел начин на облекување.

Секоја генерација има потреба од своја икона. Нема поголема класика за освојување на светот од познатата Superstar која за кратко време доживеа глобална популарност. Класичниот облик на школка е дизајниран за новата генерација, креатори на урбана култура. Променете го светот во оваа иконска силуета која носи класичен и ненадминат изглед на секоја облека.

А за оние кои сакаат да додадат ретро атмосфера во својот стил, имаме одлична вест - познатите кошаркарски патики од 80-тите години се враќаат во мода! adidas Rivalry прво беше претставено на подиумот, а подоцна стана икона меѓу панкерите и скејтерите. Денес, оваа иконска силуета е подготвена да доминира во секојдневниот живот. Додадете го во вашата колекција и доживејте ја носталгијата од осумдесеттите со горен дел од мека синтетичка кожа, класичен ѓон и облога од платно.

Живејте го својот живот, без разлика на се. Никогаш не правете компромиси за самоизразување, исто како adidas Gazelle. Првично дизајнирана за играње кошарка, оваа патика стана икона благодарение на вас. И онаа што ја нарушува статус кво ситуацијата и ја турка културата пред се друго, чекор по чекор.

Да се ​​биде оригинален значи да ја изразите својата креативност без двоумење. Ние веруваме во креативноста и ја славиме. Живејте живот каде што ќе создавате што сакате, ќе танцувате како сакате, ќе размислувате што сакате и ќе сонувате што сакате.

Бидете кул, бидете original!

Buzz team

слично