на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NAPAPIJRI SS22 COLLECTION: Изберете го вашето патување
NAPAPIJRI SS22 COLLECTION: Изберете го вашето патување
News
04.05.2022.

NAPAPIJRI SS22 COLLECTION: Изберете го вашето патување

Ако размислувате за тоа кој е најдобриот начин да доминирате во вашиот стил оваа сезона, вие сте на вистинското место. Сега е време да го освежите аутфитот со парчиња од новата колекција SS22 NAPAPIJRI и да ги доведете вашите пролетни комбинации до совршенство.

Инспирацијата за оваа колекција доаѓа директно од потеклото на брендот NAPAPIJRI, Valle d’Aosta. Нејзините бои, природа и живот на отворено инспирираат низа парчиња облека од новата колекција, кои го слават враќањето кон природата, слободата и мобилноста.

NAPAPIJRI - посветеност на одржлива мода, дизајн и иновации

Колекцијата се одликува со динамичен дизајн, врвни, издржливи ткаенини и иновативни завршетоци. Од 100% рециклирачки материјал, C2C Gold Certified® циркуларна серија, до памучна облека Supima®. Новата колекција NAPAPIJRI продолжува да ја поддржува посветеноста на брендот за одржлива мода и ја истакнува преку дизајн и иновации.

Клучниот збор за целата колекција е перформанс. Од градски живот до планинска авантура, колекцијата SS22 носи животна удобност и можност за носење, со палета на бои инспирирани од природата - од темно зелена до розова и зимско сива.

Колекцијата NAPAPIJRI обединува корисна, практична и активна облека преку материјали и детали - разновидни, лесни јакни и класични Cordura® памучни елеци, дуксери и маици изработени од 100% Supima® памук. Со модерни детали, оваа урбана колекција разгледува многу можности на природата како место за авантура и откривање, а енергетскиот дух е канализиран во маички и дуксери со мотиви и принтови инспирирани од “clubbing” културата од 90-тите.

NORTHFAHRER - еволуцијата на култниот NAPAPIJRI Anorak стил

Колекцијата SS22 носи необична иновација - NORTHFAHRER, најновата интерпретација на анораките во иконската естетика NAPAPIJRI. Елегантната урбана јакна NORTHFARER го издигнува нашиот стил на повисоко ниво. Направена од врвен, екстра лесен Cordura® материјал за разновидни перформанси, таа е водоотпорна, ветроотпорна и без PFC. Инспирирана од корените NAPAPIJRI, јакната NORTHFARER во својот моден израз ги носи контурите на Мон Блан и зборува за автентичната врска на брендот со природата, истражувањето и неговиот енергичен, пионерски дух, а во исто време се вклопува во најурбаната средина.

Не ја забораваме најпознатата јакна NAPAPIJRI RAINFOREST, која оваа сезона не воодушевува со принт и класични верзии, преку апсолутна доминација на деталите и уникатниот принт.

Без разлика како изгледа патувањето на секој поединец, колекцијата NAPAPIJRI SS22 е тука за да го направи секој момент незаборавен.

Изразете го вашиот стил преку модерни и безвременски парчиња NAPAPIJRI и додатоци од различни инспиративни бои и препознатливи дизајни. Со понудата NAPAPIJRI од новата колекција SS22, бидете стилска икона и комбинирајте аутфити во кои ќе се чувствувате урбано и модерно.

 

Buzz тим

слично