на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

GIVE FRESH AIR
GIVE FRESH AIR
News
27.04.2022.

GIVE FRESH AIR

Имаме гооолемо изненадување за сите Базовци. По 2 години пауза од “live” случувањата повторно заедно по повод Nike Air Max.

Во чест на легендарната силуета на Nike Air Max која доминира по улиците веќе три децении и завзема централно место во “sneaker” културата организиравме настан полн со активности кои сигурно не сакате да ги пропуштите.

Во BUZZ во Skopje East Gate, на 28.04 (четврток) ќе се одржи единствената уникатна и креативна работилница на која ќе можете да ги украсите Вашите Air Max патики. Покрај тоа што на работилницата ќе можете да ги украсите вашите патики со уникатен накит, ќе имате и можност да ги исчистите Вашите Air Max патики со специјални спрејови за чистење.

Покрај целата наша колекција Air Max која можете да ја најдете во сите BUZZ продавници како и на online шопот, чест ни е посебно да Ви ги претставиме новите Terrascape 90 патики со “iconic” стил дизајнирани за модерните генерации и направени од најмалку 20% рециклиран материјал. Овие модели носат целосно нов изглед на ѓонот кој е обложен со транспарентна гума и текстуриран горен дел надополнет со суптилни бои и зашиени детали кои лесно ќе се вклопат во секоја урбана облека.

Ве очекуваме на незаборавно дружење и искуство во Skopje East Gate на 28 април од 17 до 20 часот.

Настанот е отворен за сите љубители на Air Max патики и за оние кои сакаат одблизу да се запознаат со нив.

Се гледаме.  

слично