на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

The icon goes low - RUN STAR MOTION
The icon goes low - RUN STAR MOTION
News
24.02.2022.

The icon goes low - RUN STAR MOTION

Оставете во минатото сè што досега знаевте за формата и зачекорете во иднината храбро и смело во новите Converse Run Star Motion патики. Ви претставуваме модел на иновативен, автентичен и урбан дизајн кој ќе ја обележи сезоната што доаѓа. Станува збор за женски патики кои доаѓаат во плитка и длабока варијанта, а ги карактеризира ултра модерен меѓуѓон во вид на платформа и платнен горен дел базиран на класичните патики од брендот.

Конечно вистинското парче за сите љубители на chunky силуети кои сакаат да ги истакнат своите street style комбинации на сосема поинаков начин. Флуидни линии, како што можеше да се види на спортските терени во раните 2000-ти години, се претставени на меѓуѓонот во форма на платформа, со што се поврзува спортот со високата мода. Покрај експресивната позадина на контрастните, црно-бели тонови има и горен дел направен од органски памук со детали во форма на шевови, врвки и vintage логоа од внатрешната страна на јазикот, потсетувајќи на легендарната Chuck 70 силуета.

Кога станува збор за изгледот, не можеме да го пропуштиме гумениот ѓон со пренагласени дезени на петицата и прстите кои обезбедуваат одлична удобност. Средниот ѓон и внатрешната влошка се исполнети со обликувана CX пена која обезбедува целодневна удобност на стапалата. Ова е одлична вест за сите sneaker љубители на патики кои незапирливо шетаат по градските улици.

Редизајниран за движење, Run Star Motion претставува ново поглавје во самоизразувањето. Време е да продолжите напред со овие софистицирани патики Converse кои ќе ви овозможат супериорно чувство на удобност, со уникатна силуета на платформа и храбар, футуристички дизајн.

Моделите Run Star Motion можете да ги најдете во продавниците на Buzz, како и online.

слично