на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
15.04.2021.

WE’RE CELEBRATING BUZZ 6TH BIRTHDAY

Шест години - толку краток временски период, а толку многу проекти, предизвици, кампањи, настани зад нас ... И приказната продолжува!

Не можевме да најдеме подобар почеток за оваа роденденска приказна од тоа да ја сумираме годината што е зад нас. Беше предизвик, необичен, тежок период, но не нè спречи да продолжиме да ги исполнуваме очекувањата на илјадници љубители на патики, да бидеме уште покреативни и поразлични, да уживаме во сите нови плодови на културата на патики, да растеме со вас и да ви овозможиме сè што сакате во вашите колекции.

Новата реалност нè сврте кон некои нови форми на комуникација, ги прошири нашите хоризонти, па во минатата година започнавме нов предизвик и нов проект наречен Buzz Sneaker Station на TikTok. Едноставно е - не можевме да останеме имуни на една од најпопуларните социјални мрежи во моментот и се надеваме дека навистина ви се допаѓа содржината што сме ја споделиле досега и дека ќе продолжиме да ја споделуваме со вас.

Од недела во недела, нашиот Buzz Crew презентираше нови приказни и феноменални стајлинзи кои не инспирираа да ги презентираме најновите модели на патики на еден сосема поинаков начин. И тогаш, пред почетокот на новата учебна година, нашите The Coolest School Crews нè полудеа.

Веруваме дека се сеќавате, дека ги поканивме децата да ни покажат, преку нивните достигнувања, зошто тие се The Coolest School Crews, па од недела во недела уживавме во приказните за најдобрите - приказната на the Brothers Crew од Романија, кои ве оставаат без здив со својот танц, а исто така можат да се пофалат и со бројни титули освоени на домашни и меѓународни натпревари; златни момчиња од математичката гимназија во Белград кои ни покажаа дека и физиката и математиката можат да бидат кул; Go-Breakers, одличен тим од Словенија кој е вртоглавица во секоја смисла на зборот; Flawless Crew, драги девојки од Крагуевац. Беспрекорно не е само името на нивната група, туку и епитет што совршено ги краси; Екипата од Босна, кои имаат толку многу различни интереси, а се согласуваат толку добро што се сметаат за членови на семејството; Dream Team, млади спортисти од Свилајнац кои и покрај сите обврски, сепак наоѓаат време да се дружат и да уживаат во животот.

Ви благодариме, бевте прекрасни и вистинска инспирација!

Нашите продавници низ целиот регион се затвораа и се отвораа, но сепак успеавме во Тетово да отвориме нова продавница која е комплетно прилагодена за љубителите на патики, ве остава без здив со својот изглед и понудата како и феноменалното искуство при купувањето.

New reality, a bit different but yet the same Sneakerville. Најголемиот фестивал на патики во регионот на крајот на минатата година се одржа преку Интернет и повторно ги помести границите на урбаната култура со продукција, содржина и феноменални изведувачи и гости кои само придонесоа за целокупниот впечаток. И ние не застануваме тука!

Оваа година, по повод нашиот 6-ти роденден, обезбедивме попуст до 20% во нашите продавници како и Online. Исто така, го славиме роденденот со Show Us Your Perfect Style активацијата во која aвторот на најкреативниот аутфит ќе освои комплетен Buzz аутфит. Прочитајте повеќе за нашата роденденска активација на Instagram тука.

Let’s Celebrate 6th Birthday together. Keep on Buzzin’!

Тимот на Buzz

слично