на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Blogger Pick
08.09.2020.

Let’s roll with Go-Breakers

Go Breakers - тие ја делат истата страста за танц, истрајноста и мотивацијата, што ги доведе до 26 национални титули, 9 европски и 11 светски титули. Натпревари, настапи и тренинзи, во Словенија и во странство, но тоа не е единственото нешто што ги поврзува. Сите членови на тимот се амбициозни, подготвени да работат напорно и имаат заедничка смисла за хумор и затоа се вистински пријатели. Целиот тим постои само нешто подолго од една година, но сите членови на тимот се чувствуваат како да се познаваат цел живот. Тие секогаш знаат како да се слушаат меѓусебно и да застанат едни за други во добри и лоши моменти. „Break dance“ танцот за нив не е само танц и спорт, туку тие го гледаат тоа како израз на себеси во круг на пријатели кои ја пишуваат истата приказна и се поддржуваат едни со други. И покрај силното темпо, секогаш наоѓаат време за своите омилени палачинки или пица. Дали воопшто треба да знаеме повеќе од ова за да кажеме дека тие навистина се нашиот најкул тим? ;)

Тие тренираат три часа на ден, секој ден, и сакаат да ги поминуваат своите слободни викенди на незаборавни авантури, како што се кампови за танцување, настапи пред публика и натпревари. Тие исто така организираат меѓународни натпревари за танцување, за деца и адолесценти. Да се сретнеме со членовите на тимот Go Breakers:

Енија Мариниќ

Личност: Енергична и упорна девојка, полна со ентузијазам, која сака максимално да го искористи животот. Подготвена е да направи многу за тимот, така што никогаш не отстапува од самоиницијативата, дисциплината и одлучноста.

Стил на танцување: Бестрашен и храбар танчер. Поголемиот дел од времето, ќе ја видите како лета низ воздухот додека другите членови на танчерскиот тим ја фрлаат во салта или лифтови. Таа исто така ги совладува сите акробации на подот, за кои се потребни многу добри физички моторни вештини и храброст и затоа Енија е совршена за тоа.

Омилени моменти: Тимски настапи пред публика.

Најдобро достигнување: 3-то место во Break Dance, соло, возрасни на 2018 WORLD CHAMPIONSHIP во Полска (Киелце).
Инди Мушиќ

Личност: Симпатична, полна со радост, што се рефлектира во позитивноста на целиот тим. Инди е многу одговорна и сигурна и секогаш подготвен да помогне. Таа често спонтано ја презема одговорноста за квалитетната работа и за другите членови на тимот, правејќи го тимот да напредува побрзо. Танцува од својата 4-та година и најголема желба и е да стане учителка по танцување.

Стил на танцување: Нејзини танцувачки атрибути се леснотијата, агилноста, креативноста и одличниот ритам.

Омилени моменти: Самостојни натпревари во танцување.

Најдобро достигнување: 1-то место во Break Dance, соло, возрасни на 2018 WORLD CHAMPIONSHIP во Полска (Киелце).

Даниел Микуќ

Личност: Тој верува во себе, па затоа често поставува високи цели, кои упорно ги постигнува. Тој несебично го споделува своето знаење со другите членови на тимот. Во исто време, тој е многу скромен и внимателен кон луѓето.

Стил на танцување: Салта, прескокнување пречки и ко-танчери се неговите најдобри вештини за танцување. Сето ова го прави многу лесно, што го потврдува неговото добро познавање на правилната техника.

Омилени моменти: Тренинг за акробатика.

Раф Мушиќ

Личност: Другите членови велат дека тој е нивниот мал брат. По природа е разигран и сака дисциплинирана, но и динамична атмосфера.

Стил на танцување: неговиот стил на танцување е многу разновиден и динамичен. Тој совладува области како што се: работа со нозе, силни движења и замрзнувања.

Омилени моменти: Тимски патувања.

Најдобро достигнување: 1-во место во Break Dance Team, 2018 EUROPIAN CHAMPIONSHIP во Бременхавен, Германија.

Ник Горјуп

Личност: Доверливо момче кое секогаш пружа смеа и носи опуштена атмосфера во тимот. Сепак, кога е потребно, тој е способен за многу добра концентрација и смиреност.

Стил на танцување: Многу сигурен во тешка групна акробација, каде што игра улога на одговорен „столб“. Неговиот стил е внимателен и технички софистициран, па затоа тој ужива во замрзнувања и силни движења.

Омилени моменти: Break Dance вежби.

Најдобро достигнување: 1-ви место во Break Dance Team, WORLD CHAMPIONSHIP 2017, Копенхаген, Данска.

Рок Цвјетковиќ

Личност: пријателско момче кое е секогаш подготвено за акција. Тој е страствен по урбаната култура. Break Dance, од друга страна, е една работа на која постојано се враќа. Тој е свесен дека нема кратенки за успех во животот, затоа секогаш одговара на работите одговорно и организирано.

Стил на танцување: Неговиот стил се одликува со добро изработени основи, кои тој ги потенцира со својата харизма и став кон танцот.

Омилени моменти: Кампови за танцување.

Превртувања, предни/задни салта и тешки танчерски потези се нивното второ име! Почувствувајте ја нивната енергија и погледнете го нивното видео и фотографии.

слично