на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
24.03.2021.

FEEL THE 70S VIBE IN NEW BALANCE 237

Постојат многу причини зошто седумдесеттите години се сметаат за една од најдобрите децении во светот на модата. Здолништата станаа пократки, цела низа модни икони оставија свој белег во времето со своите комбинации на облека, а брендот New Balance претстави модел толку импресивен што се слави и денес. Ова се New Balance 237, патики кои се враќаат на модната сцена.

Најновиот модел 237 претставува next generation силуета која се карактеризира со комбинација на модерен и ретро дизајн. Наменет е за љубителите на патики - оние кои се подготвени да ги комбинираат на различни начини и во различни прилики, а сепак се грижат за автентичноста на нивниот стил. Овој модел целосно одговара и припаѓа на сегашноста, иако потекнува од моделот од 70-тите.

Благодарение на новиот дизајн како дел од традицијата на брендот New Balance, моделот 237 има дизајн на ѓонот по примерот на оригиналниот Comp 100, овој пат со малку поголеми димензии за поатрактивен изглед.

Горниот дел, како и на оригиналниот модел од 70-тите години, е изработен од комбинација на превртена кожа и најлон. Боите се светли и впечатливи, што ги прави овие патики совршени за комбинирање. И, oversized панелите придонесуваат за целосно ново искуство, а асиметријата е поизразена од кога било досега.

Зашиеното oversized лого N носи со себе носталгија и придонесува за целокупниот впечаток и изглед на овие патики. На тоа додадете и прилагодлив систем за врзување, благодарение на кој патиката толку совршено стои, и ќе разберете зошто моделите New Balance 237 се едни од водечките трендови за оваа пролет.

Можете да ги најдете во продавниците на Buzz или да ги нарачате online.

Тимот на Buzz

слично