на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
31.03.2016.

ADIDAS И BUZZ TE ПОКАНУВААТ ДА НАПРАВИШ СВОЈ КОЛАЖ И ДА ОСВОИШ NMD ПАТИКИ

Ако храбро чекориш кон непознатото, со себе носиш се што ти е потребно за да можеш во истиот момент да го обиколиш светот, те повикуваме на фото конкурс. Креирај фото колаж во BUZZ шопот и можеш да ги освоиш најновите патики од adidas Originals #NMD

Потребно е да:

  • го посетиш BUZZ и да го фотографираш изложениот NMD модел
  • Фотографијата треба да биде колаж од предметите кои секогаш ги носиш со себе заедно со изложениот NMD модел
  • Своите фотографии треба да ги поставиш на Instagram so #NMD и #buzzmacedonia хаштаг и да не тагнеш со @buzzmacedonia
  • Instagram профилот треба да биде јавен, за да имаме пристап до твојата фотографија
  • Бидеш креативен

Фотографирај, сподели го колажот на Instagram и покажи им на сите дека вистинскиот номад не прашува каде, туку кога!

Продавницa во коja можеш да го направиш NMD колажот е:

  • BUZZ, Skopje City Mall, Љубљанска 4, II кат

Фотографиите во BUZZ продавницата можеш да ги направиш и споделиш на својот профил во период од 02.04.2016. – 14.04.2016. Правото на избор на најдобрите фотографии го задржува стручно жири од adidas и BUZZ.

Авторите на победничките фотографии ќе бидат известени по пат на порака на Instagram.

#NMD  #buzzmacedonia

слично