на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas Маица Adicolor Neuclassics
adidas

adidas Маица Adicolor Neuclassics

код на производ: HM1875
Šifra proizvođača: DC278
2.288 MKD
2.288 MKD
1.830 MKD
Заштеда: 458 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

adidas ADICOLOR NEUCLASSICS е машка lifestyle маица со суптилни детали. Нова генерација, нов Adicolor. Оваа маичка го задржува сето она што го сакате во класичниот стил на адидас и додава модерни детали. Легендарните три ленти не се наоѓаат таму каде што сте навикнати, туку се обвиткани околу ракавот, како модерен пресврт. Од друга страна, памукот од кој е направен е сепак мек и удобен. Елегантно спуштените раменици и опуштениот крој ја прават маицата удобна и погодна за целодневна облека како и за комбинирање со различни парчиња облека. Адидас поддржува поодржливо одгледување памук.
Спецификација:

 • Машка lifestyle маица
 • Засилена јака
 • Краток ракав
 • Спуштени раменици
 • Лого на adidas
 • Состав: 100% памук

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики HP7400
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.390 MKD
  Заштеда 20%
  7.988 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  11-
  7
  7-
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики IF7903
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.189 MKD
  Заштеда 10%
  7.988 MKD
  големина
  10-
  11
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики EF5748
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.350 MKD
  Заштеда 20%
  6.688 MKD
  големина
  10
  11-
  8
  8-
  9
  Sačuvano u omiljne
  Патики GY0026
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.066 MKD
  Заштеда 25%
  8.088 MKD
  големина
  10-
  11
  8-
  Sačuvano u omiljne
  Патики IF7981
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.910 MKD
  Заштеда 20%
  7.388 MKD
  големина
  10
  10-
  11
  8
  8-
  9
  9-
  Sačuvano u omiljne
  Патики HP2856
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.616 MKD
  Заштеда 25%
  7.488 MKD
  големина
  10
  10-
  7-
  8
  8-
  9

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-133
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-291
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FJ1099-060
  1.912 MKD
  Заштеда 20%
  2.390 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица DO7392-323
  2.152 MKD
  Заштеда 20%
  2.690 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица DZ0604-508
  2.472 MKD
  Заштеда 20%
  3.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DZ5173-100
  1.672 MKD
  Заштеда 20%
  2.090 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL