на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE Маица Sportswear
NIKE

NIKE Маица Sportswear

код на производ: DV7870-133
4.190 MKD
4.190 MKD
2.723 MKD
Заштеда: 1.467 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear е женска спортска маица со кратки ракави која ќе донесе удобност во вашите денови. Благодарение на нејзиниот лежерен, широк крој, ви овозможува максимална релаксација и уживање за време на тренингот или слободното време. Сè што треба да направите е да се опуштите. Задниот дел на маичката е малку подолг од предниот и овозможува малку поголема покриеност во совршена мерка, додека опуштениот крој во рамениците придонесува за лежерен и безгрижен стил. Полесен од руно, ребрестиот материјал е совршен избор за топлото време, бидејќи обезбедува прозрачност.
Спецификација:

 • Женска маичка
 • Кратки ракави
 • Секојдневен крој
 • Странични процепи
 • Машинско перење
 • Состав: 57% памук, 39% полиестер, 4% еластин

 • карактеристики вредност
  Категорија Маица
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Патики DJ0292-102
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.192 MKD
  Заштеда 20%
  6.490 MKD
  големина
  10
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ8031-002
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.973 MKD
  Заштеда 35%
  9.190 MKD
  големина
  6.5
  7
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DH8010-100
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.167 MKD
  Заштеда 25%
  10.890 MKD
  големина
  5.5
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Патики DQ8031-102
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.892 MKD
  Заштеда 25%
  9.190 MKD
  големина
  6.5

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FN4500-100
  1.592 MKD
  Заштеда 20%
  1.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица FN4500-010
  1.592 MKD
  Заштеда 20%
  1.990 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Маица WT33557-OUK
  1.992 MKD
  Заштеда 20%
  2.490 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Маица DV7930-519
  2.854 MKD
  Заштеда 45%
  5.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS