на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

News
21.10.2019.

NIKE AIR FORCE 1 SHADOW: New Wave of Women’s Force 1s

Водени од тоа дека жените бескрајно се разликуваат и сакаат да се изразат себеси преку стилот и патиките кои ги носат, дизајнерите од брендот Nike креираа нова силуета, на добро познатата sneaker икона – Nike Air Force 1. Се работи за Nike Air Force 1 Shadow, модел кој на најдобар начин ги покажува желбите на жената кога се работи за детали и за дизајн. Nike Air Force 1 Shadow претставуваат нешто единствено, а сепак добро познато и препознатливо.

Инспирација за новиот дизајн на Nike Air Force 1 Shadow женските патики, кои се препознаваат преку зголемениот број на детали и слоеви, ги претставуваат жените кои во своите заедници направиле промена – оние кои не се плашат да направат промена и се стремат кон подобар и поубав свет.  Затоа и овој модел на патики во прв план ги става детално смислените елементи кои на совршен начин ги спојуваат елеганцијата и прекумерната нагласеност на прв поглед.

Функционалноста на патиката никако не е изоставена. Повисокиот меѓуѓон им дава уште помодерен изглед, додека содржајниот ѓон ја прави самата патика уште поудобна и полесна за носење.

Nike Air Force 1 Shadow женските патики можете да ги пронајдете во продавницата на Buzz во Скопје Сити мол како и на онлајн страната. Не ја пропуштајте приликата да бидете едни од првите кои ќе ги пробаат New Wave of Women’s Force 1s.

Buzz тимот

слично