на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
11.03.2019.

CHAMPION BRIGHTS LIKE NEON LIGHTS

Дали знаете дека неонот и ѕвездите имаат историја долга милијарди години? Неонот е создаден во ѕвездите само со еден процес! Со оглед на тоа, не постои сомнеж дека тој е еден од најскапите гасови во периодниот систем на елементи.

Природната боја на неонот е црвена и во комбинација со други елементи може да направат 150 други бои. Замислете ја таа рапсодија! Неонот е уникатен поради неверојатната прецизност потребна за да се создаде целата палета, што го прави овој гас уште поинтензивен.

Ова се само некои од причините зошто неонот беше инспирација за време на процесот на дизајнирање на новата Champion collection. Импресионирани со конкретниот процес на нивното создавање, нивната специјалност и неверојатен впечаток што го создаваат, дизајнерите на брендот Champion создадоа колекција која ќе го запре сообраќајот и сите ќе се свртат во оваа пролет.

Со богатата палета на бои на производите, извонреден дизајн и ретро детали, новата Champion Collection за мажи и жени обезбедува можност за комбинирање на спортски и невообичаени, како и елегантни изгледи, со што ќе изгледате урбано и различно, со еден збор - безвременски.

Дуксери со качулка и познатото Champion лого, асиметрични пресеци, пантолоните што нè потсетуваат на оние кои ги носеа најголемите хип-хоп ѕвезди во деведесеттите години - сето тоа се производи кои ќе ги преплават нашите Instagram feeds.

This spring Champion brights like neon lights!

Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.

слично

13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...
31.
May.
2018.
Arrivals
Урбани, тренди, кул, различни, весели, летни – ова е вистинскиот опис на третата DRESS YOUR ATTITUDE колекција.