на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
13.02.2019.

САМО ЗА НЕЗАВИСНИ – NEW BALANCE 997H

Дали знаете дека деведесеттите години се познати како деценија на унисекс во модата? Пионерите во овој тренд беа модната икона Kate Moss и брендот Calvin Klein, кои ги охрабрија другите дизајнери да си играат со обувките и облеката, создавајќи модели за мажи и за жени. Тоа беше почеток на новиот бран во модниот свет, а неговото влијание е очигледно и денес.

Носењето на унисекс облека е популарно од 1993 година. Последните неколку години беше малку потиштено, но оваа година ќе има голем камбек благодарение на новите патики презентирани во работилницата на New Balance. Овие патики се New Balance 997H - совршен спој на легендите 997 и 998.

Дизајниран за независните луѓе кои сакаат ретро стил и трендови кои владееле со модниот свет, New Balance 997H го чуваат наследството на оригиналните патики кои се претставени во нов, модерен и поимпресивен дизајн. Резултатот е трендовска силуета со атрактивни бои, препознатливи меѓу љубителите на патики, завршена со редизајниран ѓон за повеќе урбан изглед и олеснување на движењата.

Совршен е за оние кои бараат стил, оние кои сакаат да ја покажат својата индивидуалност, New Balance 997H може да ги носат трендсетерите и фановите на уникатните модели, наменети се само за самостојни.

Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.

New Balance 997H можете да ги најдете во BUZZ shop во Скопје Сити мол како и online.

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...
31.
May.
2018.
Arrivals
Урбани, тренди, кул, различни, весели, летни – ова е вистинскиот опис на третата DRESS YOUR ATTITUDE колекција.