на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
31.05.2018.

DRESS YOUR ATTITUDE VOL. 3

 

Урбани, тренди, кул, различни, весели, летни – ова е вистинскиот опис на третата DRESS YOUR ATTITUDE колекција. Зборуваме за дизајни со интересни принтови, во соновни впечатливи бои, како и урбани дизајни кои привлекуваат внимание и го претставуваат вистинскиот избор за крајот на пролетта и почетокот на летото.

Инспирирани од урбаните мотиви, BUZZ женските и машки маици ќе ви дадат нов изглед, различна порака за вашиот street style изглед, додека материјалите ги прават овие дизајни совршен избор за сите летни настани. Фестивали, забави, прошетки покрај река или на плажа – имате толку многу прилики бо кои можете да ги носите, и уште толку парчиња облека со кои можете да ги комбинирате.

Бидете креативни, смели, различни... забавувајте се и уживајте во BUZZ маицата која ќе ја одберете, бидејќи таа ќе го додаде она „нешто посебно“ на вашиот изглед. Добра вест е дека BUZZ маиците од новата колекција можете да ги пронајдете во BUZZ SNEAKER STATION продавницата во Скопје Сити Мол и на нашата веб www.buzzsneakers.mk.

Пронајдете ја вашата BUZZ маица и „DRESS YOUR ATTITUDE“.

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
03.
Sep.
2018.
Arrivals
Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот ...