на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Arrivals
03.09.2018.

REEBOK CLASSIC BRINGS NEW WAVE OF NOSTALGY WITH RAPIDE DESIGN

Reebok Classic, за претстојната сезона, враќа уште една легенда од старата школа – моделот Rapide. Дизајниран во ерата на големите ѓонови, просторниот дизајн како и различните технологии кои владееле со улиците, Rapide претставува модерен класик, направен за креативни луѓе кои го избираат свој пат.

Богатото наследство на брендот го храни добро познатото векторско лого во интересен колор, а EVA пената е одговорна за поголема удобност и исто така придонесува за одреден шарм на старата школа. Горниот дел е дополнително обезбеден, кој на Rapide му дава подобра структура, додека лесната мрежа обезбедува флексибилност и пропустливост.

Колекцијата Rapide ги брише границите помеѓу наследство на брендот и „evergreen“ спортскиот стил и е единствена почит кон културата од деведесеттите години - декада што ги туркаше сите граници кога станува збор за модата.

 

Моделот Reebok Rapide е достапен во продавниците Buzz.

слично

11.
Mar.
2019.
Arrivals
Биди уникатен како неонот и новата Champion collection која е достапна во Buzz shop во Скопје Сити мол како и online.
13.
Feb.
2019.
Arrivals
Оваа година дизајнерите на New Balance те покануваат да бидете она што сте, без разлика што носите.
31.
May.
2018.
Arrivals
Урбани, тренди, кул, различни, весели, летни – ова е вистинскиот опис на третата DRESS YOUR ATTITUDE колекција.