на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece
NIKE

NIKE Долен дел тренерки Tech Fleece

код на производ: FB8330-010

Во рамките на EcoVision проектот, за вас ги издвоивме BUZZING GREEN моделите на познатите брендови, изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

6.790 MKD
6.790 MKD
6.790 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • L
 • M
 • S
 • XL
 • XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece се долен дел женски тренерки погоден за сите ваши активности. Инспирирани од палетата на бои и текстури кои се наоѓаат во природните минерали, скроените линии и полираните детали ја истакнуваат тренерката по повод 10-годишнината од Nike Tech Fleece. Направени од најквалитетно руно кое е мазно и одвнатре и однадвор, оваа тренерка дава топлина, а истовремено додава волумен. Предните и задните стрелки го следат обликот на нозете. Ребрестиот еластичен струк обезбедува цврсто вклопување. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефон и ладни раце.
Спецификација:

 • Женски тренерки
 • Лого Heat transfer Futura
 • Состав: 69% памук, 31% полиестер
 • Предни рачни џебови
 • Страничен џеб со патент

 • карактеристики вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Основната поделба Текстил
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.236 MKD
  Заштеда 60%
  5.590 MKD
  големина
  XL