на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece
NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece
NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece
NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece
NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece
NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece
NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece
NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece
NIKE

NIKE Шорцеви Sportswear Tech Fleece

код на производ: CU4503-010
провери достапност
Morate biti verifikovani korisnik kako bi ste videli cenu proizvoda
Зачувај

Nike Sportswear Tech Fleece е машки шорц кој ќе ви овозможи супериорна топлина во студените денови, без чувство на дополнителна тежина. Освежете го вашиот спортски стил со врвен изглед и бескомпромисна удобност. Лесната ткаенина Tech Fleece со супериорни изолациски својства обезбедува топлина и удобност при носење. Еластичниот појас со врвка ја зголемува удобноста и ви овозможува да ги прилагодите шорцевите според вашите мерки. Внатрешниот џеб е добро решение за складирање на вашиот телефон или клучеви.
Спецификација:

 • Машки шорцеви
 • Стандарден крој
 • Џебови
 • Внатрешен џеб
 • Рефлектирачки детали
 • Машинско перење
 • Материјал: 66% памук / 34% полиестер

 • карактеристики вредност
  Категорија Шорцеви
  Основната поделба Текстил
  Пол За мажи
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DM0011-004
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.443 MKD
  Заштеда 30%
  13.490 MKD
  големина
  11
  12
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DR9144-001
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.063 MKD
  Заштеда 35%
  7.790 MKD
  големина
  9
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики AH8050-003
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.712 MKD
  Заштеда 20%
  10.890 MKD
  големина
  10
  10.5
  8
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DZ4353-003
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.192 MKD
  Заштеда 20%
  8.990 MKD
  големина
  11.5
  12
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики FD9082-107
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  10.190 MKD
  големина
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  8
  8.5
  9
  9.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики 921826-405
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  9.023 MKD
  Заштеда 30%
  12.890 MKD
  големина
  11,5
  12

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви JM4033-980
  4.290 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви JM4033-402
  4.290 MKD
  големина
  2XL
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.372 MKD
  Заштеда 30%
  3.388 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DX9673-010
  2.653 MKD
  Заштеда 30%
  3.790 MKD
  големина
  M