на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE Патики Sky Jordan 1
NIKE

NIKE Патики Sky Jordan 1

код на производ: BQ7196-411
4.190 MKD
4.190 MKD
4.190 MKD
Заштеда: 0 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 27
 • 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Sky Jordan 1 се детски патики за бебиња инспирирани од првите кошаркарски патики на Мајкл Џордан. Моделиран по AJ1, Sky Jordan е модел направен така што овие патики се удобни и неодоливи. Меката внатрешност на патиките придонесува за удобност при првите чекори, а јазичето над петицата помага при нивното облекување и соблекување. Горниот дел на патиката е комбинација од вистинска и вештачка кожа, што на овие патики им дава класичен изглед. Логото на Sky Jordan зборува за посветеноста на брендот. Меката пена во внатрешноста се обвива околу нозете на детето, гарантирајќи стабилност и удобност. Издржливиот ѓон обезбедува зафат без разлика на површината, што е особено важно за бебињата кои учат да одат.
Спецификација:

 • Детски lifestyle патики за бебиња
 • Јазиче за пети
 • Оригинална и синтетичка кожа во горниот дел
 • Лого на Sky Jordan
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За бебе

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики CT3839-110
  6.890 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-002
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0367-001
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-001
  Prosecna ocena:
  glas
  2
  glasa
  2
  5.512 MKD
  Заштеда 20%
  6.890 MKD
  големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DM3386-100
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  glas
  1
  4.152 MKD
  Заштеда 20%
  5.190 MKD
  големина
  1.5Y
  11C
  12.5
  12C
  13C
  1Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики CT3839-103
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y