на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE Патики Air Max Furyosa
NIKE

NIKE Патики Air Max Furyosa

код на производ: DH0531-101
Prosečna ocena:
10.890 MKD
10.890 MKD
8.712 MKD
Заштеда: 2.178 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 36.5
 • 37.5
 • 38
 • 38.5
 • 39
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Онаму каде што модата се среќава со максимална удобност, се создаваат женските lifestyle патики Nike Air Max Furyosa. Инспириран од изгледот на патиките за трчање од 90-тите, Nike Air Max Furyosa внесува нов пресврт во спортската облека. Брановидните линии и богатата мешавина на материјали, како што се мрежните и TPU деталите, му даваат елегантен изглед. Воздушните единици во петицата и средниот ѓон од пена овозможуваат поголемо амортизирање, што значи поголема удобност. Тие се дизајнирани специјално за обликот на женското стапало, што се рефлектира во поголема потпора на лакот, пошироко предно стапало и спуштени сечила на глуждот. Системот за двојно прицврстување ви овозможува да го прилагодите прицврстувањето според вашиот сопствен стил. Бидете смели, храбри, чекорете самоуверено во патики кои ќе бидат ѕвезда на секоја облека. Гумен Waffle ѓон обезбедува влечни својства.
Спецификација:

 • Женски патики - lifestyle
 • Двоен систем за прицврстување
 • Плиток профил
 • Единица Air за воздух во петицата
 • Дополнителен сет на врвки
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За жени
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CW4298-623
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.323 MKD
  Заштеда 35%
  8.190 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FB8338-328
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.032 MKD
  Заштеда 20%
  8.790 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер DQ6840-133
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.192 MKD
  Заштеда 20%
  6.490 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DX9176-106
  6.890 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0951-100
  8.090 MKD
  големина
  6
  6.5
  7
  7.5
  8
  8.5