на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE Патики Air Max 2021
NIKE

NIKE Патики Air Max 2021

код на производ: DA3199-001
9.190 MKD
9.190 MKD
6.893 MKD
Заштеда: 2.297 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 36.5
 • 38.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Lifestyle патиките Nike Air Max 2021 за поголеми деца носат иновации во областа на воздушната единица. По многу тестирања, создаден е нов Air кој прави стапалата да отскокнуваат како никогаш досега. Со комбинирање на најважните карактеристики - мала тежина, издржливост, иновации - мислевме и на планетата. Новата генерација на Air Max е направена од 20% рециклирана содржина. Ажурираниот Air има нова форма во TPU кафез за повисоко ниво на удобност при секој чекор. Комбинацијата на мрежестиот материјал и текстилот на горниот дел создава чувство на флексибилност, без страв од недостаток на издржливост. Меката пена под нозете обезбедува лесно амортизирање, додека гумениот ѓон добро се фаќа за различни површини. Повлечете го јазичето на петицата и јазикот и ставете ги веднаш.
Спецификација:

 • Lifestyle патики за поголеми деца
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Текстилен горен дел
 • Единица Air Max
 • Среден ѓон од пена
 • Гумен ѓон

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер CU9223-010
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  големина
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD3285-010
  Prosecna ocena:
  glas
  1
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.872 MKD
  Заштеда 20%
  6.090 MKD
  големина
  L
  M
  S
  XL
  XS

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-002
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики FV0367-001
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики FB9035-001
  6.890 MKD
  големина
  3.5Y
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y