на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

Nike Дуксер Sportswear Club
Nike Дуксер Sportswear Club
Nike Дуксер Sportswear Club
Nike Дуксер Sportswear Club
Nike

Nike Дуксер Sportswear Club

Код на производ: BV3699-010
3.090 MKD
3.090 MKD
2.163 MKD
Заштеда: 927 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 11-12г.
 • 9-10г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Sportswear Club е детски lifestyle дуксер за повозрасни момчиња, за опуштено и лесно чувство во текот на денот. Изработен е од француски фротир кој е исклучително мек одвнатре и доволно топол за да можете да продолжите да се играте надвор дури и по студено времен. Овој класичен дуксер има патент со целосна должина што ви овозможува лесно да ја прилагодите неговата отвореност. Предните џебови се идеални за складирање на сите ваши ситници. Лесно се одржува со перење во машина за перење. Nike Sportswear Club е дуксер што ќе ги придружува сите ваши секојдневни активности, од одење на училиште до попладневен натпревар и ќе ви ја обезбеди удобноста која ја заслужувате.
Спецификација:

 • Детски дуксер за повозрасни момчиња
 • Патент
 • Предни џебови
 • Состав: 80% памук и 20% полиестер
 • Машинско перење

 • карактеристики вредност
  Категорија Дуксер
  Пол За момчиња
  Бренд Nike
  Возраст За тинејџери
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики FV5948-102
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.790 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Патики DB1550-402
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  8.603 MKD
  Заштеда 30%
  12.290 MKD
  Големина
  4.5Y
  5.5Y
  5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Патики 654275-041
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  7.190 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  6Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DQ0280-100
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  4.890 MKD
  Заштеда 45%
  8.890 MKD
  Големина
  4.5Y
  4Y
  5.5Y
  5Y
  6.5Y
  6Y
  7Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  5.190 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DB3551-100
  Dostupno odmah
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.090 MKD
  Големина
  5Y
  6.5Y

  слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:6
  Дуксер FD3285-222
  6.090 MKD
  Големина
  M
  S
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 85B781-023
  1.813 MKD
  Заштеда 35%
  2.790 MKD
  Големина
  4
  5
  6
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер CU9223-063
  4.418 MKD
  Заштеда 25%
  5.890 MKD
  Големина
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DD8637-010
  2.653 MKD
  Заштеда 30%
  3.790 MKD
  Големина
  S