на територијата на МК за сите нарачки во вредност над 2990 ДЕН.

работни денови од 9 до 17 часот и во сабота од 9 до 16 часот

NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE Патики Air Max 97
NIKE

NIKE Патики Air Max 97

код на производ: DX4734-001
10.590 MKD
10.590 MKD
8.472 MKD
Заштеда: 2.118 MKD
извести ме за попусти
провери достапност
 • 33
 • 27.5
 • 28.5
 • 28
 • 30
 • 29.5
 • 31.5
 • 31
 • 32
 • 24
 • 33.5
 • 35.5
 • 35
 • 36.5
 • 36
 • 38
 • 37.5
 • 39
 • 38.5
 • 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај

Nike Air Max 97 е lifestyle патика инспирирана од кошарката за поголеми деца која комбинира класика со модерни детали. За сите оние кои сакаа да видат удобност, а не само да ја почувствуваат, во далечната 1978 година, Nike ја лансираше револуционерната технологија Air. Патиките имаат необичен дизајн со класични врвки и јазичиња со јазикот и петицата кои го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Единицата на воздушниот ѓон е видлива и со кадифен среден ѓон обезбедува одлично амортизирање. Горниот дел од синтетичка кожа обезбедува издржливост и класичен изглед. Nike AIR MAX 97 се патики кои ќе ве натераат да одите по воздух - буквално! Издржливиот и флексибилен гумен ѓон обезбедува одлично држење на сите површини и дава сигурност на вашиот чекор. Безвременската форма на овие патики е форма која ја препознавате и ја сакате, па нема причина да не ги носите овие патики секој ден, цел ден. Спецификација:

 • Патики за деца
 • Врвки
 • Единица за воздух
 • Гумен ѓон
 • Лого на Nike

 • карактеристики вредност
  Категорија Патики
  Основната поделба Обувки
  Пол За момчиња
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на buzzsneakers.mk.
  Trenutno nema komentara

  КОМПЛЕТИРАЈТЕ OUTFIT

  Sačuvano u omiljne
  Дуксер FD3285-672
  9 termina 150 sati početni nivo
  Motivišuće
  Kreativno
  Prilagođeno uzrastu
  6.090 MKD
  големина
  1X
  2X
  2XL
  2XS
  3X
  3XL
  4XL
  L
  LG
  M
  MD
  NS
  S
  SM
  XL
  XS
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL

  слични производи